Standford Treeathlon 2015 Relay Teams

March 08, 2015


Results By Finish Line Productions, LLC Finish Line Productions
 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    

    1      636           Work Weekend                                                       1:08:40.7  
                    636    Lily Mein                     Swim           4       12:15.7       12:15.7  
                    636    Preston Norris                Bike           2       33:36.0       46:58.1  
 
    2      637           Golden Girls                                                       1:11:06.3  
                    637    Andrea Salmi                  Swim           2       11:05.4       11:05.4  
                    637    Shari Tracy                   Bike           1       32:49.9       44:46.7  
 
    3      665                                                                              1:15:27.5  
                    665    Nader Mousavi                 Swim           1        9:08.3        9:08.3  
                    665     No Name                      Bike           5       37:43.7       49:02.4  
 
    4      643           Tom & Jerry Speed Racers                                           1:19:16.8  
                    643    Tom Morin                     Swim           3       12:11.8       12:11.8  
                    643    Eric Bjoernsen                Bike           3       33:50.1       48:50.0  
 
    5      638           Team African Eagle                                                 1:20:08.8  
                    638    Angela Warren                 Swim           8       13:59.0       13:59.0  
                    638    Robin Rainwater               Bike          10       43:04.4       58:02.5  
                    638    Gretchen Roecker              Run            3       21:13.0     1:20:08.8  
 
    6      633           Team Tri Hard - Yippee ki-yay!                                     1:21:28.4  
                    633    Annelie Jongerius             Swim           7       13:28.1       13:28.1  
                    633    Linsey Seitz                  Bike           6       39:00.2       53:18.8  
                    633    Brenna Gibbons                Run           10       27:22.8     1:21:28.4  
 
    7      632           Team Swift Eagle                                                   1:23:20.2  
                    632    Erin Hallett                  Swim           6       13:21.8       13:21.8  
                    632    Andrew Hutchinson             Bike           4       34:28.7       48:44.2  
                    632    William Reed                  Run           14       33:51.9     1:23:20.2  
 
    8      631           Team RWB Majestic Eagles                                           1:25:04.3  
                    631    Bernadette Champine           Swim          10       17:18.5       17:18.5  
                    631    Brian Champine                Bike           7       40:01.1       58:13.0  
                    631    Lisa Harvey                   Run            9       26:12.9     1:25:04.3  
 
    9      641           Team RWB Screaming Eagles                                          1:30:32.9  
                    641    Ken Frickle                   Swim          14       20:17.3       20:17.3  
                    641    Megan Nguyen                  Bike           8       41:08.2     1:02:28.4  
                    641    Anthony Lewis                 Run            7       25:13.3     1:30:32.9  
 
   10      635           Spicy Mangos                                                       1:31:35.3  
                    635    Albee Ling                    Swim           5       12:24.6       12:24.6  
                    635    Karen Wang                    Bike          11       47:22.0     1:00:42.9  
 
   11      634           Team RWB Flying Eagles                                             1:31:41.6  
                    634    Jacque Keller                 Swim          15       21:57.6       21:57.6  
                    634    Kris Lord                     Bike          12       47:34.8     1:10:36.7  
                    634    Logan Wenzler                 Run            2       20:13.9     1:31:41.6  
 
   12      640           Team RWB Bald Eagles                                               1:36:09.9  
                    640    Scott Cruickshank             Swim          13       20:14.8       20:14.8  
                    640    Elaine Sahines                Bike           9       42:19.1     1:03:40.6  
                    640    Shelly Reyes                  Run           13       31:45.3     1:36:09.9  
 
   13      642           Team RWB Golden Eagles                                             1:38:20.6  
                    642    Miguel Hundelt                Swim          11       19:27.2       19:27.2  
                    642    Isabel Guzman-Guss            Bike          14       53:52.9     1:14:23.0  
                    642    Wallen Deng                   Run            4       23:10.9     1:38:20.6  
 
   14      630           Team American Eagle                                                1:44:03.4  
                    630    Crystan Allan                 Swim           9       14:24.3       14:24.3  
                    630    Marylou Agustin               Bike          15     1:00:07.4     1:15:23.6  
                    630    William Pearson               Run            8       25:57.1     1:44:03.4  
 
   15      639           Mighty Eagle                                                       1:49:40.6  
                    639    Will Adams                    Swim          12       19:30.4       19:30.4  
                    639    Caitlin Reilly                Bike          13       47:48.1     1:08:51.8  
                    639    Cherie Leonard                Run           15       39:48.0     1:49:40.6