Tri Santa Cruz 2015

August 09, 2015


Results By Finish Line Productions, LLC Finish Line Productions

International Mixed Relay

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      604           Not2Old2Tri                                                        2:28:46.3         
                    604    Christine Erskine             Swim           1       41:49.0       41:49.0  44:01/M
                    604    Nick Moless                   Bike           1     1:01:49.3     1:44:19.9   2:30/M
                    604    Martin Spierings              Run            1       43:54.6     2:28:46.3   4:23/K
 
    2      601           We're Tri-ing                                                      2:59:34.0         
                    601    Hailey Hicks                  Swim           2       45:33.8       45:33.8  47:57/M
                    601    Evan Hudelson                 Bike           2     1:07:06.1     1:53:12.5   2:42/M
                    601    Brandon Baptist               Run            3     1:05:41.3     2:59:34.0   6:34/K
 
    3      602           Davis-Glore                                                        3:10:15.7         
                    602    Leslie Glore                  Swim           3       53:03.4       53:03.4  55:51/M
                    602    Kasandra Davis                Bike           3     1:21:44.9     2:15:28.7   3:18/M
                    602    Jim Deitz                     Run            2       54:03.3     3:10:15.7   5:24/K
 
    4      605           Kiss My Ass                                                        3:49:29.0         
                    605    Martin Lynch                  Swim           4       56:35.0       56:35.0  59:34/M
                    605    Kelly Lynch                   Bike           4     1:32:41.2     2:35:30.4   3:44/M


Sprint Mixed Relay


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      613           LDB                                                                1:20:36.1         
                    613    Lindsay Conner                Swim           5       25:58.4       25:58.4  51:56/M
                    613    Derek Walsh                   Bike           1       35:01.6     1:01:39.0   2:49/M
                    613    Brent Bolerjack               Run            1       18:25.4     1:20:36.1   3:41/K
 
    2      610           Team Liod                                                          1:23:57.9         
                    610    Kate Metz                     Swim           1       19:00.9       19:00.9  38:00/M
                    610    Trevor Metz                   Bike           5       42:22.4     1:02:14.2   3:25/M
                    610    Dawson Lewis                  Run            2       21:13.3     1:23:57.9   4:15/K
 
    3      611           Salty Dogs                                                         1:25:07.3         
                    611    Leo Framba                    Swim           3       24:14.0       24:14.0  48:28/M
                    611    Kirsten Do                    Bike           2       36:54.3     1:01:47.0   2:59/M
                    611    Jim Chen                      Run            3       22:38.2     1:25:07.3   4:32/K
 
    4      603           The Soggy Muskrats                                                 1:26:40.1         
                    603    Yethzell Diaz                 Swim           4       24:24.0       24:24.0  48:48/M
                    603    Ernest Garcia-Diaz            Bike           3       37:11.9     1:02:08.9   3:00/M
                    603    Kristabel Garcia-Diaz         Run            4       24:01.9     1:26:40.1   4:48/K
 
    5      612           WG Ramped                                                          1:34:26.1         
                    612    Abbie Meyer                   Swim           2       21:43.8       21:43.8  43:26/M
                    612    Michael Tamura                Bike           7       46:55.2     1:09:22.0   3:47/M
                    612    Hannah Dinsdale               Run            5       24:25.1     1:34:26.1   4:53/K
 
    6      614           Team Hoffman                                                       1:42:37.2         
                    614    Kristina Hoffmann             Swim           6       28:43.1       28:43.1  57:26/M
                    614    Eric Hoffmann                 Bike           6       43:00.7     1:12:37.3   3:28/M
                    614    Gretchen Hoffmann             Run            7       29:18.1     1:42:37.2   5:52/K
 
    7      615           SCTA Nu2Tri                                                        1:43:59.6         
                    615    Bruce Bedayan                 Swim           7       35:19.2       35:19.2  70:38/M
                    615    Nash Solano                   Bike           4       41:59.3     1:18:00.2   3:23/M
                    615    Jordan Stanway                Run            6       25:19.2     1:43:59.6   5:04/K