Stanford Treeatlon 2017

March 05, 2017


Results By Finish Line Productions, LLC Finish Line Productions

Male Team Relay

 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name                                         Gnd Age    Segment     Rank       Time      Total Time    

    1     1526           Team Go Broncos                                                                                            1:09:56.3  
                   1526    Tay Holliday                                                 M   21   Swim           1       13:48.7       13:48.7  
                   1526    Jared Shimada                                                M   22   Bike           1       35:51.0       50:37.9  
                   1526    Keeson Davis                                                 M   20   Run            1       18:27.0     1:09:56.3  


Female Team Relay


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name                                         Gnd Age    Segment     Rank       Time      Total Time    

    1     1522           Who's Left?                                                                                                1:36:53.9  
                   1522    Serena Hu                                                    F   58   Swim           1       23:45.5       23:45.5  
                   1522    Lauren Dickey                                                F   34   Bike           1       44:06.5     1:11:23.3  
 
    2     1527           Soy Sauce                                                                                                  2:14:33.8  
                   1527    Shuyang Lin                                                  F   30   Swim           2       33:23.7       33:23.7  
                   1527    Ning Jiang                                                   F   23   Bike           2     1:04:25.3     1:39:14.7  


Mixed Team Relay


 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name                                         Gnd Age    Segment     Rank       Time      Total Time    

    1     1556           Stanford Justice League                                                                                    1:06:26.1  
                   1556    Bernardo Tapia                                               M   44   Swim           2       14:51.8       14:51.8  
                   1556    Max Fennel                                                   M        Bike           1       31:50.7       47:28.2  
                   1556    Kimberly Goodell                                             F   37   Run            1       18:05.6     1:06:26.1  
 
    2     1525           UCSF/SFSU  DPT                                                                                             1:15:28.7  
                   1525    Sandra Hon                                                   F   25   Swim           1       14:22.1       14:22.1  
                   1525    Thomas Jenkinson                                             M   56   Bike           2       35:17.4       50:44.1  
                   1525    Sammy Steele                                                 F   25   Run            4       23:41.7     1:15:28.7  
 
    3     1523           Eye of the Tri-ger                                                                                         1:17:56.9  
                   1523    Jon Stone                                                    M   35   Swim           3       16:23.4       16:23.4  
                   1523    Jayme Koltsov                                                F   33   Bike           3       37:47.7       55:17.0  
                   1523    Natalie Archambo                                             F   29   Run            3       21:52.3     1:17:56.9  
 
    4     1528           captain planet                                                                                             1:35:16.8  
                   1528    Kevin Moy                                                    M   25   Swim           4       16:56.1       16:56.1  
                   1528    Brittany Gibbons                                             F   26   Bike                                          
                   1528    Matt Chen                                                    M   25   Run            5     1:18:20.7     1:35:16.8  
 
    5     1524           The Three Twins                                                                                            1:47:04.2  
                   1524    Kate Lindsey                                                 F   28   Swim           5       20:57.7       20:57.7  
                   1524    Tessa Stone                                                  F   27   Bike           4     1:03:52.4     1:25:56.5  
                   1524    Andrey Verendeev                                             M   33   Run            2       20:20.3     1:47:04.2