SuperKid 2018

Overall Results

September 30, 2018


Results By Finish Line Productions, LLC
13 - 15 Year Old Course Male Finishers
11 - 12 Year Old Course Female Finishers
11 - 12 Year Old Course Male Finishers
9 - 10 Year Old Course Female Finishers
9 - 10 Year Old Course Male Finishers
7 - 8 Year Old Course Female Finishers
7 - 8 Year Old Course Male Finishers

13 - 15 Year Old Course

Female Finishers

  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No USAT Age Gender Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 Audrey Watson Scotts Valley CA 104 14 F 1 5:17.8 1:40.4 1 21:09.3 0:34.2 1 12:11.3 40:53.0 40:53.0
2 Tessa Henry Aptos CA 378 13 F 2 6:51.9 1:10.2 2 27:16.9 0:43.3 2 13:20.3 49:22.6 49:22.6
Top  

Male Finishers

  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No USAT Age Gender Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 Sam Levy Soquel CA 112 15 M     4:44.1 1 16:23.9 0:18.9 2 8:43.1 30:10.0 30:10.0
2 Cole Barbour Santa Cruz CA 107 14 M 1 3:24.7 1:36.1 2 16:40.7 0:42.7 4 9:06.2 31:30.4 31:30.4
3 Shea Egan Santa Cruz CA 109 14 M 2 3:54.9 1:45.1 3 17:40.2 0:32.5 1 8:27.3 32:20.0 32:20.0
4 Riley Pearson Fremont CA 114 14 M 4 4:35.7 1:02.4 4 18:25.0 0:31.4 3 8:45.5 33:20.0 33:20.0
5 Spencer Koontz Santa Cruz CA 111 13 M 5 5:42.3 1:09.4 5 18:44.5 0:39.5 5 9:14.0 35:29.7 35:29.7
6 Jj Kim-Ebio Watsonville CA 110 14 M 7 6:02.3 1:02.4 6 18:56.2 0:27.5 7 10:11.4 36:39.8 36:39.8
7 Eli Campbell Pacific Grove CA 108 13 M 3 4:30.1 1:32.6 7 19:35.4 0:34.4 11 12:45.9 38:58.4 38:58.4
8 Tevin Hendess Campbell CA 377 14 M 9 6:37.0 1:39.1 8 19:55.1 0:32.4 10 12:06.4 40:50.0 40:50.0
9 Quinn Armentrout San Francisco CA 106 15 M 8 6:30.7 1:56.7 11 21:55.2 0:27.9 6 10:00.3 40:50.8 40:50.8
10 Cody Williams Santa Cruz CA 381 13 M 10 8:18.0 1:33.5 9 20:40.8 0:28.0 9 10:26.7 41:27.0 41:27.0
11 Devon Mahaffey Menlo Park CA 113 14 M 6 5:46.4 1:55.4 10 20:49.6 0:44.3 12 13:14.8 42:30.5 42:30.5
12 Ryan Sutherland Santa Cruz CA 115 15 M 11 9:44.6 4:23.2 12 28:12.6 2:40.6 8 10:11.6 55:12.6 55:12.6
Top  

11 - 12 Year Old Course

Female Finishers

  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No USAT Age Gender Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 Giulia D'Souza Santa Cruz CA 121 11 F     4:23.8 1 14:13.5 0:24.3 8 10:17.9 29:19.5 29:19.5
2 Chloe Simon Santa Cruz CA 135 11 F 8 3:26.1 1:07.3 6 14:47.4 0:28.2 5 9:55.7 29:44.7 29:44.7
3 Mia Lingens Santa Cruz CA 130 12 F 13 3:38.4 1:43.4 3 14:34.3 0:26.8 4 9:50.0 30:12.9 30:12.9
4 Sierra Brown Wanut Creek CA 119 12 F 7 3:19.2 2:04.8 7 14:50.3 0:40.4 3 9:44.2 30:38.9 30:38.9
5 Inez D'Souza Santa Cruz CA 122 11 F 14 3:47.5 1:31.3 5 14:39.3 0:28.9 9 10:27.0 30:54.0 30:54.0
6 Sofia Gomez Santa Cruz CA 126 12 F 15 3:54.8 1:15.3 4 14:38.9 0:33.5 12 11:32.8 31:55.3 31:55.3
7 Keelin Matsuoka San Jose CA 132 11 F 2 3:09.8 1:20.2 9 16:17.5 0:38.0 10 10:34.0 31:59.5 31:59.5
8 Ella Schuppek Santa Cruz CA 382 13 F 6 3:18.7 1:43.3 2 14:29.4 0:27.5 16 12:18.7 32:17.6 32:17.6
9 Macie Hill Carmel Valley CA 128 11 F 3 3:11.8 2:35.0 11 17:01.6 0:27.3 1 9:35.1 32:50.8 32:50.8
10 Sasha Campbell Pacific Grove CA 120 11 F 11 3:30.6 2:14.0 12 17:05.1 0:27.1 2 9:38.6 32:55.4 32:55.4
11 Lilikoi Wright Monterey CA 140 12 F 10 3:30.1 2:31.3 17 18:02.8 0:28.1 7 10:04.1 34:36.4 34:36.4
12 Eva Radov Los Gatos CA 134 11 F 9 3:29.6 3:18.3 8 16:07.9 0:27.5 11 11:31.6 34:54.9 34:54.9
13 Teagan Welch San Jose CA 139 11 F 1 3:06.0 2:14.0 15 17:54.2 0:39.4 13 11:42.9 35:36.5 35:36.5
14 Layla Viel Carmel Valley CA 372 12 F 4 3:14.3 2:56.4 22 19:23.4 0:34.5 6 10:03.5 36:12.1 36:12.1
15 Bijou Bare Santa Cruz CA 118 11 F 17 4:07.2 1:45.8 14 17:22.5 0:37.0 18 13:07.0 36:59.5 36:59.5
16 Anna Mitchell Pacific Grove CA 133 12 F 21 4:50.9 2:16.2 18 18:31.5 0:28.5 14 11:53.5 38:00.6 38:00.6
17 Amaya Mangus Santa Cruz CA 131 11 F 23 4:58.7 2:24.6 10 16:22.5 0:44.7 19 13:31.3 38:01.8 38:01.8
18 Abigail Garcia Aptos CA 373 11 F 22 4:56.6 1:32.3 13 17:10.2 0:42.9 20 13:40.4 38:02.4 38:02.4
19 Cassidy Flanagan Santa Cruz CA 125 11 F 20 4:50.2 1:42.3 20 18:46.9 0:38.9 15 12:04.3 38:02.6 38:02.6
20 Leandra Fernandez Carmel CA 123 11 F 12 3:31.9 2:42.8 25 20:38.7 0:35.7 17 13:01.8 40:30.9 40:30.9
21 Lillian Watson Scotts Valley CA 138 11 F 16 4:03.9 2:14.4 16 17:55.4 0:39.3 22 15:40.0 40:33.0 40:33.0
22 Ellie Ficarra Monterey CA 124 12 F 19 4:40.3 2:50.1 21 19:05.7 0:48.1 21 15:00.6 42:24.8 42:24.8
23 Kacy Wang Redwood City CA 137 11 F 5 3:15.1 2:02.6 23 20:13.1 1:01.9 24 16:28.3 43:01.0 43:01.0
24 Sara Zahzah San Jose CA 141 11 F 24 5:26.6 2:28.2 19 18:35.3 0:44.3 23 16:17.1 43:31.5 43:31.5
25 Ava Gray Santa Cruz CA 127 11 F 18 4:14.7 1:34.4 24 20:19.5 1:02.2 25 16:29.7 43:40.5 43:40.5
Top  

Male Finishers

  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No USAT Age Gender Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 Mikko Virata Alameda CA 166 11 M 5 3:54.3 1:58.6 1 7:35.6 0:28.9 12 11:03.0 25:00.4 25:00.4
2 Daniel Egland Walnut Creek CA 148 11 M 3 3:40.0 1:00.6 3 13:08.1 0:32.1 7 9:45.2 28:06.0 28:06.0
3 Noah Egland Walnut Creek CA 149 13 M 4 3:41.7 1:21.9 2 12:54.8 0:22.8 6 9:45.1 28:06.3 28:06.3
4 Zayne Samuel Walnut Creek CA 163 13 M 1 3:07.2 1:48.8 8 14:27.9 0:27.7 1 8:45.2 28:36.8 28:36.8
5 Mateo Saintvaldez Walnut Creek CA 162 11 M 8 3:57.6 1:12.4     14:14.7 2 9:13.6 28:38.3 28:38.3
6 Dylan Brown Wanut Creek CA 144 12 M 2 3:29.6 1:41.8 7 14:18.4 0:39.4 3 9:18.3 29:27.5 29:27.5
7 Tyler Kimmet Los Gatos CA 156 12 M 9 3:58.3 2:21.0     13:34.6 5 9:41.5 29:35.4 29:35.4
8 Cooper Shank Capitola CA 164 11 M 6 3:56.1 1:23.1 4 13:35.1 0:29.4 10 10:40.2 30:03.9 30:03.9
9 Brady Moss San Jose CA 158 12 M 7 3:57.4 2:46.9 6 14:00.0 0:45.8 11 10:45.6 32:15.7 32:15.7
10 Thomas Hennessey San Jose CA 153 11 M 14 4:39.0 2:10.8 9 14:43.0 0:54.8 8 9:50.0 32:17.6 32:17.6
11 Milo Sabina Redwood City CA 161 12 M 20 5:13.5 2:35.6 5 13:56.0 0:40.0 14 11:25.0 33:50.1 33:50.1
12 Elijah Bartlett La Honda CA 143 12 M 12 4:22.7 1:59.8 10 15:03.4 0:47.7 15 11:39.7 33:53.3 33:53.3
13 Skyler Clark Pescadero CA 145 11 M 13 4:32.8 2:18.6 11 15:50.4   19 11:53.4 34:35.2 34:35.2
14 Nathan Heintz Santa Cruz CA 152 11 M 11 4:22.0 1:36.6 16 17:19.1 0:32.8 13 11:17.5 35:08.0 35:08.0
15 Wyatt Dixon Santa Cruz CA 370 12 M 16 4:43.5 2:04.0 12 15:53.1 0:46.8 16 11:41.7 35:09.1 35:09.1
16 Kyle Velasco San Carlos CA 380 11 M 24 5:51.9 1:34.6 15 17:08.5 0:36.3 9 9:59.6 35:10.9 35:10.9
17 Joshua McBurney Scotts Valley CA 209 11 M 21 5:30.9 2:43.3 13 15:59.5 1:05.3 22 12:38.7 37:57.7 37:57.7
18 Thomas Doherty San Jose CA 147 12 M 17 4:46.5 2:37.7 20 18:42.1 0:27.5 18 11:47.2 38:21.0 38:21.0
19 Kyle Mahaffey Menlo Park CA 157 11 M 19 5:09.9 1:43.2 14 16:49.8 0:45.4 24 13:56.0 38:24.3 38:24.3
20 Max Goldberg Los Gatos CA 151 12 M 10 3:58.6 3:08.1 21 18:51.4 0:33.6 23 12:40.9 39:12.6 39:12.6
21 Liam Doherty San Jose CA 146 12 M 23 5:50.5 3:57.0 18 18:32.2 0:33.6 20 12:00.0 40:53.3 40:53.3
22 Finn Olsen Palo Alto CA 159 11 M 25 7:00.8 3:27.6 17 17:32.8 1:32.7 17 11:44.9 41:18.8 41:18.8
23 Nadian Yakushev Scotts Valley CA 167 11 M 22 5:38.3 1:50.6 19 18:33.6 0:38.0 25 14:38.6 41:19.1 41:19.1
24 Zach Tambling Walnut Creek CA 165 11 M 15 4:42.9 1:30.3 24 25:33.5 0:45.6 21 12:24.7 44:57.0 44:57.0
25 Naia Olsen Palo Alto CA 160 11 M 18 5:00.7 2:38.8 22 21:00.2 0:55.0 26 15:36.4 45:11.1 45:11.1
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No USAT Age Gender Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
26 William Jacobson Alameda CA 155 12 M 26 10:03.1 5:23.3 23 24:05.6 0:46.5 4 9:24.8 49:43.3 49:43.3
Top  

9 - 10 Year Old Course

Female Finishers

  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No USAT Age Gender Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 Kiana Koechlin Los Gatos CA 189 10 F 1 1:23.3 1:16.2 1 6:32.1 0:26.6 1 3:43.5 13:21.7 13:21.7
2 Rylee Hutchinson Los Gatos CA 187 10 F 2 1:25.6 0:54.6 3 7:26.6   8 4:24.1 14:10.9 14:10.9
3 Caelan Chen Los Gatos CA 174 10 F 3 1:53.7 0:49.8 2 7:15.2 0:25.0 5 4:12.6 14:36.3 14:36.3
4 Claire Barragan San Jose CA 170 10 F 10 2:07.2 1:11.9 5 8:10.1 0:41.3 4 4:05.1 16:15.6 16:15.6
5 Grace Egland Walnut Creek CA 178 10 F 11 2:07.6 0:54.0 10 8:45.7 0:30.1 3 4:00.4 16:17.8 16:17.8
6 Natalia Nobile-Orozco 376 9 F 5 1:57.2 1:34.4 8 8:22.4 0:31.1 6 4:18.3 16:43.4 16:43.4
7 Ginger Sullivan Aptos CA 198 11 F 6 1:59.1 1:42.9 7 8:18.9 0:31.7 10 4:25.7 16:58.3 16:58.3
8 Lucy Korinth Aptos CA 129 10 F 14 2:25.6 1:37.2 6 8:18.6 0:40.9 7 4:22.2 17:24.5 17:24.5
9 Sivanna Sommerville Santa Cruz CA 195 11 F 12 2:10.5 1:35.7 4 7:44.1 0:38.2 19 5:26.8 17:35.3 17:35.3
10 Aesa Medower San Jose CA 192 10 F 8 2:01.6 2:04.6     9:05.1 12 4:32.3 17:43.6 17:43.6
11 Mariella Guevara Aptos CA 184 10 F 4 1:55.2 1:27.2 13 9:11.4 0:43.2 14 4:44.0 18:01.0 18:01.0
12 Phoebe Daodu Santa Cruz CA 175 10 F 22 3:09.0 1:52.4 9 8:24.4 0:43.8 11 4:30.8 18:40.4 18:40.4
13 Sienna Moss San Jose CA 193 10 F 13 2:11.9 2:52.3 12 9:05.9 0:30.5 2 4:00.2 18:40.8 18:40.8
14 Ayla Hymes Soquel CA 188 11 F 19 2:40.0 1:36.0 11 9:05.8 0:38.4 15 4:52.2 18:52.4 18:52.4
15 Cameron Reisz Santa Cruz CA 194 9 F 27 3:20.4 1:31.9 18 10:30.4 0:34.1 13 4:42.6 20:39.4 20:39.4
16 Claire Ficarra Monterey CA 181 11 F 16 2:28.8 2:44.2 14 9:21.3 1:10.1 20 5:32.6 21:17.0 21:17.0
17 Ava Storm Santa Cruz CA 197 9 F 17 2:31.6 2:23.0 17 10:30.0 0:34.3 18 5:22.2 21:21.1 21:21.1
18 Thais Ettori Sunnyvale CA 179 9 F 21 3:07.9 3:42.0 16 10:17.3 0:33.7 9 4:25.0 22:05.9 22:05.9
19 Lucy Federspiel Soquel CA 180 10 F 28 3:22.8 2:06.2 20 10:59.1 0:50.8 17 5:17.0 22:35.9 22:35.9
20 Sydney Hennessey San Jose CA 185 10 F 18 2:38.0 2:18.3 23 11:37.2 0:59.9 23 5:47.4 23:20.8 23:20.8
21 Sasha Brown Watsonville CA 172 9 F 20 3:06.8 3:36.7 15 10:10.3 0:44.5 25 6:10.0 23:48.3 23:48.3
22 Brooke Goldberg Los Gatos CA 183 9 F 7 2:00.0 2:57.2 24 11:53.7 0:48.4 26 6:11.8 23:51.1 23:51.1
23 Katharine Doherty Scotts Valley CA 177 9 F 9 2:05.6 2:24.8 19 10:32.5 0:39.0 30 8:31.1 24:13.0 24:13.0
24 Amy Geng Fremont CA 182 10 F 15 2:28.4 2:16.3 25 12:30.9 1:10.3 24 6:00.6 24:26.5 24:26.5
25 Keely Declercq Aptos CA 176 9 F 24 3:16.0 2:18.5 22 11:30.9 1:08.5 27 6:17.6 24:31.5 24:31.5
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No USAT Age Gender Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
26 Adeline Caroselli Santa Cruz CA 173 9 F 29 3:24.3 3:13.2 21 11:11.8 0:50.6 28 6:51.5 25:31.4 25:31.4
27 Natalya Korobov Santa Cruz CA 190 9 F 23 3:12.1 1:38.6 26 13:20.9 0:40.0 29 7:10.8 26:02.4 26:02.4
28 Alex Barnes-Semerjian Los Gatos CA 169 10 F 26 3:18.1 4:31.5 28 16:09.6 0:58.9 21 5:40.6 30:38.7 30:38.7
29 Jacqueline Birnbaumer Los Gatos CA 171 10 F 25 3:17.5 4:26.5 27 16:05.2 1:08.3 22 5:41.7 30:39.2 30:39.2
30 Stella Lardizabal San Jose CA 191 9 F 31 3:40.5 4:21.8 29 16:11.3   31 22:46.4 30:50.6 30:50.6
31 Sofia Hofman Saratoga CA 186 9 F 30 3:39.5 4:19.5 30 16:15.0 1:28.0 16 5:08.6 30:50.6 30:50.6
Top  

Male Finishers

  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No USAT Age Gender Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 Garrett Koontz Santa Cruz CA 205 10 M 2 1:54.4 1:30.5     7:22.1 1 3:45.5 14:32.5 14:32.5
2 Brandon Heintz Santa Cruz CA 203 9 M 3 2:14.1 1:21.2 1 6:45.8 0:27.0 6 4:29.7 15:17.8 15:17.8
3 Levi Larsen Santa Cruz CA 206 10 M 7 2:37.6 1:37.1 2 7:17.3 0:25.9 3 4:02.0 15:59.9 15:59.9
4 George Mirgorodskiy San Mateo CA 210 10 M 4 2:16.8 1:30.9 4 7:37.3 0:31.8 5 4:18.2 16:15.0 16:15.0
5 James Palazzolo Woodside CA 212 10 M 1 1:48.8 1:25.9 5 8:07.4 0:38.3 4 4:17.3 16:17.7 16:17.7
6 Chase Mastin Santa Cruz CA 208 10 M 9 2:55.1 1:44.0 3 7:31.9 0:37.0 2 3:57.5 16:45.5 16:45.5
7 Riley Shank Capitola CA 383 9 M 6 2:31.5 1:30.8 6 8:26.5 0:32.0 9 4:35.9 17:36.7 17:36.7
8 Noah Solano Santa Cruz CA 214 10 M 5 2:17.0 1:46.8 8 8:39.9 0:35.8 11 5:19.7 18:39.2 18:39.2
9 Henry Ernst Alameda CA 201 9 M 10 2:58.0 2:02.4 7 8:34.6 0:39.2 14 6:13.3 20:27.5 20:27.5
10 Luke Myatt-Paul Santa Cruz CA 211 10 M 11 3:14.3 2:23.0 9 9:13.1 0:37.2 12 5:20.6 20:48.2 20:48.2
11 Ryan Kingsley Santa Cruz CA 204 10 M 8 2:40.9 2:15.1 11 9:28.9 0:41.2 13 6:11.7 21:17.8 21:17.8
12 Mattias Lundell Santa Cruz CA 207 9 M 14 3:28.6 2:03.7 12 10:53.6 0:33.2 8 4:32.0 21:31.1 21:31.1
13 Aiden Boles Santa Cruz CA 199 9 M 13 3:21.2 2:06.4 13 10:59.2 0:37.0 7 4:29.7 21:33.5 21:33.5
14 Logan Dietrich Soquel CA 200 10 M 12 3:20.2 2:13.8 10 9:27.9 0:30.0 15 9:34.1 25:06.0 25:06.0
15 Hari N. Srivatsan San Jose CA 215 11 M 15 4:31.1 3:07.8 14 11:56.5 0:42.6 10 4:48.1 25:06.1 25:06.1
Top  

7 - 8 Year Old Course

Female Finishers

  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No USAT Age Gender Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 Juliana Palazzolo Woodside CA 236 9 F 1 0:49.3 0:52.1 2 3:03.5 0:34.8 1 4:06.3 9:26.0 9:26.0
2 Haisley Flanagan Santa Cruz CA 225 8 F 6 1:19.7 0:53.5 1 2:56.8 0:35.0 2 4:16.5 10:01.5 10:01.5
3 Harper Hutchinson Los Gatos CA 230 7 F 2 1:09.4 1:01.9 6 3:52.2 0:30.8 4 4:36.6 11:10.9 11:10.9
4 Alana Caroselli Santa Cruz CA 219 7 F 4 1:13.0 2:06.0 3 3:41.6 0:35.9 3 4:35.2 12:11.7 12:11.7
5 Gracie Turner Santa Cruz CA 241 8 F 14 1:37.3 1:11.2 5 3:51.1   22 9:34.6 12:24.6 12:24.6
6 Winnie Bickford Santa Cruz CA 217 8 F 8 1:26.1 1:29.2 8 4:07.6 0:36.4 11 4:51.9 12:31.2 12:31.2
7 Molly Gallagher Santa Cruz CA 227 9 F 20 1:47.7 1:27.3 7 3:56.1 0:35.5 13 4:55.6 12:42.2 12:42.2
8 Paige Anderson Scotts Valley CA 216 9 F 7 1:22.0 1:54.2 4 3:45.2 0:57.4 14 5:00.6 12:59.4 12:59.4
9 Anastasia Shokareva Mountain View CA 240 7 F 10 1:31.4 1:56.4 9 4:07.9 0:31.9 12 4:54.2 13:01.8 13:01.8
10 Kiyomi Dunlap Capitola CA 222 7 F 12 1:36.4 1:13.8 14 4:41.4   23 10:14.3 13:07.0 13:07.0
11 Neva Lieby Santa Cruz CA 233 9 F 19 1:45.6 1:39.9 24 9:45.9   16 5:20.6 13:49.0 13:49.0
12 Ella-Marie Klassen Campbell CA 232 7 F 17 1:40.4 1:25.7 13 4:26.4 0:36.8 19 5:46.1 13:55.4 13:55.4
13 Matea Dwight Santa Clara CA 223 7 F 13 1:37.1 2:51.4 10 4:11.1 0:49.9 6 4:41.6 14:11.1 14:11.1
14 Marlowe Chen Los Gatos CA 220 8 F 18 1:44.5 1:37.0 20 5:41.6 0:40.0 5 4:36.9 14:20.0 14:20.0
15 Abigail Harway Capitola CA 229 8 F 3 1:10.6 2:39.9 17 5:21.6 0:32.6 9 4:47.3 14:32.0 14:32.0
16 Mikaela Pham Campbell CA 237 7 F 15 1:39.4 1:33.2 15 5:03.5   24 11:19.7 14:33.8 14:33.8
17 Una Radov Los Gatos CA 238 8 F 11 1:35.5 3:15.0 12 4:22.8 0:33.1 15 5:18.6 15:05.0 15:05.0
18 Maxine Bretelle Ragas Mountain View CA 218 7 F 23 2:06.9 1:57.1 18 5:24.3 0:37.3 17 5:22.5 15:28.1 15:28.1
19 Sapphire Feuerborn Capitola CA 224 9 F 9 1:30.3 2:12.8 16 5:18.5 0:31.7 20 5:57.1 15:30.4 15:30.4
20 Persis Schmidt Los Gatos CA 239 7 F 21 1:49.3 2:23.0 19 5:28.5 0:39.2 18 5:41.1 16:01.1 16:01.1
21 Megan McFadden Santa Cruz CA 235 7 F 22 1:50.4 2:40.3 21 6:16.8 0:38.8 7 4:41.8 16:08.1 16:08.1
22 Ava McFadden Santa Cruz CA 234 7 F 24 2:12.4 2:26.6 23 6:33.6 0:38.7 8 4:44.7 16:36.0 16:36.0
23 Olivia Freestone Los Gatoso CA 226 8 F 5 1:15.8 4:42.4 11 4:11.8 0:51.1 21 6:13.9 17:15.0 17:15.0
24 Siena Tuttle San Jose CA 242 8 F 16 1:40.0 3:24.4 22 6:28.8 0:53.0 10 4:51.0 17:17.2 17:17.2
Top  

Male Finishers

  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No USAT Age Gender Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
1 Torsten Ingesson Scotts Valley CA 253 9 M 1 1:08.1 1:19.4 3 2:44.7 0:33.3 6 4:14.6 10:00.1 10:00.1
2 Hayden Spierings Scotts Valley CA 267 8 M 4 1:11.6 1:21.8 4 2:49.1 0:40.7 5 4:09.3 10:12.5 10:12.5
3 Abel Guevara Aptos CA 252 8 M 6 1:16.3 1:10.1 11 3:29.3 0:35.5 1 3:51.5 10:22.7 10:22.7
4 Phinneas Sullivan Aptos CA 268 8 M 3 1:11.4 1:37.1 1 2:43.8 0:36.6 7 4:26.6 10:35.5 10:35.5
5 Samuel Spalek Santa Clara CA 266 7 M 7 1:16.8 1:34.3 2 2:44.4 0:38.5 9 4:33.9 10:47.9 10:47.9
6 Luke Egland Walnut Creek CA 251 8 M 9 1:24.7 1:29.3 13 3:36.8 0:31.0 2 4:00.6 11:02.4 11:02.4
7 Owen Greenfield San Jose CA 384 7 M 21 1:54.1 1:27.3 7 3:06.8 0:32.4 4 4:08.9 11:09.5 11:09.5
8 Wesley Koontz Santa Cruz CA 255 7 M 12 1:33.5 1:24.4 10 3:27.6 0:37.3 3 4:07.4 11:10.2 11:10.2
9 Jacob Kissinger Aptos CA 254 8 M 20 1:53.6 1:37.9 5 2:57.9 0:33.2 12 4:41.4 11:44.0 11:44.0
10 Andrew Reed Palo Alto CA 261 8 M 8 1:18.7 1:53.5 17 3:51.4 0:34.7 8 4:31.7 12:10.0 12:10.0
11 Lincoln Mangus Santa Cruz CA 256 8 M 17 1:44.9 1:45.4 9 3:23.6 0:36.2 15 4:57.8 12:27.9 12:27.9
12 Siwei Wang Redwood City CA 271 7 M 5 1:15.7 1:34.2 19 4:08.5 0:33.8 17 4:59.9 12:32.1 12:32.1
13 Owen Myatt-Paul Santa Cruz CA 259 8 M 16 1:44.5 1:23.1 8 3:17.0 0:37.5 22 5:34.0 12:36.1 12:36.1
14 Alexander Profumo Santa Cruz CA 260 8 M 2 1:09.8 1:45.8 20 4:09.0 0:41.2 18 5:13.6 12:59.4 12:59.4
15 Aksel Medower San Jose CA 257 8 M 14 1:38.8 2:01.5 14 3:46.8 0:36.2 19 5:17.6 13:20.9 13:20.9
16 Antonin Salle San Francisco CA 264 7 M 11 1:31.7 2:50.0 15 3:48.8 0:33.2 13 4:44.1 13:27.8 13:27.8
17 Jackson Salgado Los Osos CA 263 7 M 15 1:40.0 1:58.4 16 3:50.9 0:35.4 20 5:29.6 13:34.3 13:34.3
18 Ziven Symanski Watsonville CA 269 6 M 10 1:28.5 1:50.0 21 4:09.5 0:37.1 21 5:30.2 13:35.3 13:35.3
19 Louis Bonnier Campbell CA 244 8 M 13 1:34.4 2:07.6 18 4:07.0   26 9:56.4 13:40.8 13:40.8
20 Sonny Scarborough Santa Cruz CA 265 8 M 22 1:58.4 2:41.3 6 2:59.9 0:37.1 24 6:02.7 14:19.4 14:19.4
21 Cody Brown Watsonville CA 246 7 M 19 1:52.8 2:52.5 23 4:50.5 0:42.7 10 4:34.3 14:52.8 14:52.8
22 Mica Alsina Saratoga CA 243 7 M 25 2:41.2 2:13.6 22 4:44.3 0:38.5 14 4:56.6 15:14.2 15:14.2
23 Adam Breil Alviso CA 245 7 M 24 2:17.0 2:52.9 25 5:49.8 0:44.6 16 4:58.0 16:42.3 16:42.3
24 Gabriel Russell Mountain View CA 262 8 M 26 4:00.1 3:13.9 12 3:31.2 0:39.1 23 5:36.6 17:00.9 17:00.9
25 Liam Dietrich Soquel CA 250 8 M 23 2:11.2 2:53.1 24 5:42.7 1:05.5 25 7:57.7 19:50.2 19:50.2
  ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Chip Gun
Place Name City Bib No USAT Age Gender Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time Time
26 Alexander Myastkovetsky Mountain View CA 258 8 M 18 1:51.6 3:52.1     12:18.3 11 4:36.3 22:38.3 22:38.3